«Довгостроковість традицій:
стратегії збереження і популяризації нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровщини»

Під час V ювілейного обласного фестивалю «Козацькі пісні Дніпропетровщини» у с.Богуслав Павлоградського району 13 серпня 2021 року, за підтримки Дніпропетровської обласної ради та Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування, відбувся семінар по збереженню та популяризації НКС на тему «Довгостроковість традицій: стратегії збереження і популяризації нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровщини».

На семінарі підіймалися питання щодо залучення органів влади, депутатів, громадськості до термінових   заходів забезпечення визнання, поваги і підвищення ролі нематеріальної культурної спадщини в громадах області, а саме:

— створення  програм в галузі освіти, підвищення обізнаності та інформування  громадськості, зокрема молоді;

—  інформування громади про небезпеки, що  загрожують такій спадщині;

— сприянню освіти з питань захисту природних  просторів та пам’ятних місць, існування яких є необхідним для вираження  нематеріальної культурної спадщини;

— забезпечування діяльністю з нарощення  потенціалу в галузі охорони нематеріальної культурної спадщини.

Одним з найважливіших аспектів збереження НКС є світове визнання об’єкта, підвищення рівня знань на місцевому, національному та міжнародному рівнях  щодо важливості нематеріальної культурної спадщини і його взаємного  визнання та додаткового моніторингу, що підвищує престиж територій  і керуючих ними установ, адже людина яка має намір відвідати державу буде намагатися в першу чергу ознайомитися з пам’яткою зі списку ЮНЕСКО. А це  в свою чергу буде сприяти інтеграції української культури у світовий простір.

Під час семінару, привітання пролунали від:

— ПАВЛОВА Дмитра Миколайовича – голови Павлоградської районної ради;

— ПЕРШИНОЇ Наталія Геннадіївни — начальника Управління культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської ОДА;

— АДАМСЬКОГО Анатолія Павловича – виконавчого директора ДОАОМС, радника голови Дніпропетровської обласної ради, депутата Дніпропетровської обласної ради.

— ПОТАПОВОЇ  Валентини Володимирівни – старости Богуславського старостинського округу.

  До обговорення питань щодо стратегії збереження і популяризації нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровщини залучилися: Добровольська Анастасія – фахівець управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти Дніпропетровської обласної ради; ХОРОЛЬСЬКА  Євгенія Іванівна – керівник  фольклорної групи «Богуславочка»,  яка надала інформацію про «Важливість участі у заходах по збереженню та популяризації нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровщини»; ШЛЯХОВА Людмила Василівна – керівник народного аматорського вокального  ансамблю «Любава» за темою: «Розширення міжрегіонального, міжнародного співробітництва в галузі збереження нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровщини»; і третій виступаючий, представник територіальної громади м. Підгороднє, яким випала честь зберігати та популяризувати спадщину ЮНЕСКО — МОРГУН Віталій Юрійович , своїм виступом підсумував що « Збереження нематеріальної культурної спадщини – це умова сталого розвитку громад». 

На завершення семінару пролунали козацькі пісні у виконанні колективів м. Підгороднє: « Криниця», «Криниченька» та «Криничата».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Заявка на участие

Контактная информация
Представление


Размещение

Съемка


Заявка на участие

Контактная информация
Представление


Фестивальний внесок


Съемка